Středomoravská agentura rozvoje venkova, o. p. s.
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality - nabídka služeb > Projekt UNIVES > Olomoucké vysoké školství partnerem moravského venkova

Olomoucké vysoké školství partnerem moravského venkovaUNIVES

Středomoravská agentura rozvoje venkova se stala partnerem projektu Univerzity Palackého „Olomoucké vysoké školství partnerem moravského venkova“.

Cílem projektu je posílení vzájemné spolupráce a vytvoření funkční partnerské sítě mezi olomouckými vysokými školami - Univerzitou Palackého a Moravskou vysokou školou Olomouc a moravským venkovem reprezentovaným místními akčními skupinami a Středomoravskou agenturou rozvoje venkova. Projekt je určen především pro akademické pracovníky a studenty VŠ se zájmem o problematiku venkova.

Největším přínosem projektu by mělo být vytvoření unikátní partnerské sítě a posílení vztahů mezi vysokými školami a moravským venkovem. Hodnota projektu je dána i jeho budoucím praktickým zaměřením. Studenti a akademičtí pracovníci získají v rámci rozvoje dalších partnerství mezi VŠ a venkovem možnost psát své vědecké práce na základě skutečných potřeb venkova. Spolupráce tak zajistí propojení jejich teoretických znalostí a praxe. V rámci projektu vznikne na Univerzitě Palackého specializované a v ČR ojedinělé Centrum pro spolupráci VŠ a moravského venkova.

Projekt Olomoucké vysoké školství partnerem moravského venkova je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

EU - Investice do rozvoje vzdělávání