Středomoravská agentura rozvoje venkova, o. p. s.
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality - nabídka služeb > Projekt Sblížení politikou > Sblíženi politikou - výchova k aktivnímu občanství a lokální demokraci

Sblíženi politikou - výchova k aktivnímu občanství a lokální demokraciCílem projektu „Sblíženi politikou – výchova k aktivnímu občanství a lokální demokracii“ je vzdělávání občanů k občanské, politické i volební participaci ve zvolených regionech – v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji. Aktivním občanstvím lze posílit jak zájem občanů o dění ve svém okolí, tak i pocity sounáležitosti a spoluzodpovědnosti za správu věcí veřejných na lokální úrovni.

Prostřednictvím workshopů a organizovaných setkání projekt zvýší povědomí občanů o procesu vytváření politiky a možnostech aktivního zapojení se do řešení problémů, vyskytujících se v jejich nejbližším okolí. Výsledkem jeho realizace bude vytvoření modelu dalšího vzdělávání v oblasti aktivního občanství (ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci) a vytvoření webového portálu a informační aplikace „Manuál občana“, které podpoří komunikaci občanů s úřady územní samosprávy a tvorbu občanských aktivit.

Projekt Sblíženi politikou – výchova k aktivnímu občanství uspěl v OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, žadatelem je Středomoravská agentura rozvoje venkova, o.p.s.

Banner SMARV 2012 (JPG)

Aktivní lokální občanství