Středomoravská agentura rozvoje venkova, o. p. s.
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality - nabídka služeb > Projekt UNIVES > Tisková zpráva ke konferenci Partnerství LEADER 2010 - 14. 5. 2010

Tisková zpráva ke konferenci Partnerství LEADER 2010 - 14. 5. 2010České a slovenské regiony budou ve středu Moravy jednat o projektech budoucí spolupráce k rozvoji venkova

Zástupci místních akčních skupin z České a Slovenské republiky budou dne 14. května 2010 v Uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci (konvikt) jednat o projektech budoucí spolupráce českých a slovenských regionů v rámci evropského programu LEADER. Ten podporuje originální projekty spolupráce místních aktérů z venkova - obcí, neziskových organizací a podnikatelů a také vytváření sítí partnerství mezi regiony.

„Konference byla původně zamýšlena jako setkání místních akčních skupin z Olomouckého kraje a jejich slovenských partnerů, aby si vyměnili zkušenosti s naplňováním programu LEADER v jejich regionech. Podařilo se však zajistit zástupce řídících orgánů ministerstev zemědělství a platebních agentur z obou zemí. Akce se tak promění v reprezentativní setkání českých a slovenských MAS. Jedná se o vůbec první společné setkání česko-slovenských místních akčních skupin,“ uvedl jeden z organizátorů konference Tomáš Šulák, který zastupuje Krajské sdružení Národní sítě MAS v Olomouckém kraji. Na konferenci se přihlásila téměř stovka zástupců regionů z České republiky i Slovenska.

Místní akční skupiny pomáhají zlepšení infrastruktury, občanského vybavení a služeb na vesnicích či obnově kulturních památek. Podporují také rozvoj podnikání a cestovního ruchu na venkově.

Konferenci „Partnerství Leader 2010“ organizuje Krajské sdružení Národní sítě MAS v Olomouckém kraji ve spolupráci a za přispění Celostátní sítě pro venkov, Olomouckého kraje a Spolku pro obnovu venkova Olomouckého kraje.

Celé znění tiskové zprávy v PDF