Strana - 1

Zobrazit po: 4 - 8 - 12 -
16

16. 09. 2013

Ve dnech 25. – 26. září se ve Vlastivědném muzeu v Olomouci uskuteční konference a seminář Otevřená společnost. Občan, participace a volby 2013. Na úvod je připravený kulatý stůl, který se bude týkat zejména stavu české politiky, hlavních problémů a událostí, které vedly k předčasným volbám. Druhý den se pak uskuteční tři panelové diskuse, které se budou věnovat problematice důvěry v politiku v české společnosti, respektive její krizi, dále otázkám přímé demokracie, která bývá mnohdy považována za lék na neduhy parlamentní demokracie. Poslední část  bude věnována vztahu médií a politiky. P

15. 07. 2013

Ve čtvrtek 22. srpna se od 13 hodin na Krajském úřadě Olomouckého kraje uskuteční akce „Jak funguje Olomoucký kraj: seznamte se s chodem krajského úřadu“ – setkání se zástupci kraje a Krajského úřadu Olomouckého kraje. Jeho cílem je přiblížit občanům fungování krajské samosprávy a poskytnout prostor pro diskuzi o aktuálních problémech kraje a perspektivách jejich řešení.

V případě zájmu o účast na setkání se, prosím, registrujte na adrese dana.hellova@upol.cz nebo volejte na číslo 733 690 670. Počet účastníků je omezen.

Akce se koná v rámci projektu Sblíženi politikou - výchova k aktivnímu občanství a lokální demokracii CZ.1.07/3.1.00/37.0272. www.sblizenipolitikou.cz, www.smarv.cz.

15. 07. 2013

Ve čtvrtek 18. července se ve Vlastivědném muzeu v Olomouci od 15 hodin koná debata o psychologických a právních úskalích předváděcích akcí spojená s projekcí filmu Šmejdi. Účast na debatě přislíbila spoluautorka filmu Romana Mazalová a expertka na spotřebitelské právo Blanka Vítová. Akce se koná v rámci programu „Senioři bez hranic“ (www.senioribezhranic.cz ) a projektu Sblíženi politikou - výchova k aktivnímu občanství a lokální demokracii CZ.1.07/3.1.00/37.0272 (www.sblizenipolitikou.cz).

18. 06. 2013

V úterý 25. 6. 2013 se v Oblastní unii neslyšících Olomouc, Jungmannova 25, koná workshop „Public relations v neziskových organizacích. Nadstandard nebo nutnost? A jak na to?“.

Obsahem workshopu bude uvedení do problematiky PR a vztahu PR k marketingu. Účastníci se seznámí s tvorbou marketingové a PR strategie a plánu, dále s jednotlivými oblastmi interního i externího PR. V dalších částech bude věnován prostor Media Relations a také způsobům komunikace prostřednictvím online médií. 

V případě zájmu zašlete závaznou přihlášku, ve které uveďte své jméno, pracovní pozici a neziskovou organizaci, kterou zastupujete na adresu dana.hellova@upol.cz do 19. 6. 2013. Workshop je zdarma.

16. 05. 2013

V pondělí 16. června se od 17:30 hodin bude v Zámeckém klubu v Hranicích konat panelová diskuze Přímá volba starostů a reforma demokracie na lokální úrovni. Pozvání do diskuze přijali Petr Gazdík, předseda poslaneckého klubu TOP09 a STAROSTOVÉ, Jana Zwyrtek Hamplová, starostka Mohelnice, Tomáš Šulák, starosta Veselíčka, Daniel Klimovský, odborník na veřejnou správu – Technická univerzita v Košicích, diskuzi povede Pavel Šaradín, politolog z FF Univerzity Palackého v Olomouci.

 

V případě zájmu o účast na diskuzi se, prosím, registrujte do 7. 6. 2013 na adrese dana.hellova@upol.cz.

14. 05. 2013

V pondělí 3. června 2013 se v Oblastní unii neslyšících Olomouc, Jungmannova 25, bude konat workshop Komunikační strategie neziskových orgnizací aneb jak se efektivně posadit v médiích. Začátek je v 9 hodin.

Ústředním motivem nabízeného jednodenního workshopu je zlepšení komunikace a způsobu předávání informací veřejnosti prostřednictvím tradičních i nových sdělovacích prostředků.

V případě zájmu prosím zašlete závaznou přihlášku, ve které uveďte své jméno, neziskovou organizaci, kterou zastupujete, příp. pracovní pozici na adresu dana.hellova@upol.cz do 22. 5. 2013. Kapacita je omezena a rozhoduje pořadí přihlášek. Workshop je zdarma.  Během workshopu bude zajištěno občerstvení.

Více informací najdete v přiložené pozvánce.

Tento workshop se koná v rámci projektu Sblíženi politikou - výchova k aktivnímu občanství a lokální demokracii CZ.1.07/3.1.00/37.0272. www.sblizenipolitikou.cz, www.smarv.cz.

 

23. 02. 2013

Ve středu 27. 2. 2013 se ve Vlastivědném muzeu v Olomouci od 17:30 hodin koná veřejná debata Výškové stavby a rozvoj města Olomouce? Debaty se zúčastní zástupci památkové péče, města, investora projektu Šantovka Tower a občanského sdružení Za krásnou Olomouc. Zváni jsou další odborníci. Názory a stanoviska veřejnosti jsou vítány. Účastníci debaty se během večera vyjádří k vybraným dotazům, jež lze pokládat prostřednictvím diskusního fóra na stránkách www.sblizenipolitikpou.cz.

Srdečně vás zvou SMARV, o.p.s. a Civipolis, o.p.s.

14. 01. 2013

V pátek 25. 1. 2013 se bude od 9:00 do 13:00 konat v Domě kultury Šumperk workshop „Jak psát obecní zpravodaj“.  Workshop je určen všem, kdo se ve své obci podílejí na tvorbě obecních zpravodajů nebo by chtěli s touto činností ve své obci začít.

V případě zájmu zašlete přihlášku, ve které uvedete své jméno, obec, kterou zastupujete, příp. pracovní pozici, na adresu dana.hellova@upol.cz do 18. 1. 2013.

Workshop se koná v rámci projektu Sblíženi politikou – výchova k aktivnímu občanství a lokální demokracii.

11. 10. 2012

V rámci projektu "Sblíženi politikou - výchova k aktivnímu občanství a lokální demokracii" byl vytvořen interaktivní webový portál o občanství a aktivní porticipaci na věcech veřejných přístupný z www.sblizenipolitikou.cz.

Portál je určen pro nejširší veřejnost. Jeho součástí je diskuzní fórum s odborníky z občanského sektoru a politology a sociology, dále bude obsahovat tzv Manuál občana. 

V rámci této aktivity vznikl také videospot Každý hlas rozhoduje, který je umístěn na tomto webovém portálu. Cílem videospotu je zvýšit účast v komunálních a krajských volbách. 

25. 09. 2012

Cílem projektu „Sblíženi politikou – výchova k aktivnímu občanství a lokální demokracii“ je vzdělávání občanů k občanské, politické i volební participaci ve zvolených regionech – v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji. Aktivním občanstvím lze posílit jak zájem občanů o dění ve svém okolí, tak i pocity sounáležitosti a spoluzodpovědnosti za správu věcí veřejných na lokální úrovni.

 replicas de relojes

Prostřednictvím workshopů a organizovaných setkání projekt zvýší povědomí občanů o procesu vytváření politiky a možnostech aktivního zapojení se do řešení problémů, vyskytujících se v jejich nejbližším okolí. Výsledkem jeho realizace bude vytvoření modelu dalšího vzdělávání v oblasti aktivního občanství (ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci) a vytvoření webového portálu a informační aplikace „Manuál občana“, které podpoří komunikaci občanů s úřady územní samosprávy a tvorbu občanských aktivit.

 

Projekt Sblíženi politikou – výchova k aktivnímu občanství uspěl v OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, žadatelem je Středomoravská agentura rozvoje venkova, o.p.s.

Fake Handbags Replica Watches UK